facebook
facebook facebook
X

מעוניינים בפרטים נוספים? אנחנו כאן! השאירו פרטים עכשיו:

  הכנה למבחני אישיות

  מבחני האישיות הם מבחנים שמטרתם תכונות ומאפיינים אישיותיים והתנהגותיים שלכם. למשל: כישורים חברתיים, יכולת קבלת החלטות, התמודדות עם קונפליקטים ומצבי לחץ ועוד. ארגונים רבים משתמשים במבחני אישיות כדי לסנן מועמדים בתהליכי הגיוס שלהם, ולמצוא את המתאימים למשרות שלהם. על כן, חשוב שתכירו את המבחנים השונים, ותדעו כיצד להביא את עצמכם לידי ביטוי ולעמוד באתגרים השונים במהלך המבחן.

  סוגים נפוצים של מבחני אישיות:
  • שאלון פרטים אישיים –  שאלון ביוגרפי שמטרתו לאסוף רקע על המועמד, תוכנותיו והישגיו בתחום הלימודי, הבין אישי והתעסוקתי. 
  • מבחן אמינות –  מבחן בו יוצגו למועמד מעל 100 שאלות המתארות נורמות דפוסי התנהגות. על המועמד לבחור את רמת הסכמתו או אי-הסכמתו עם המשפט.  מבחן בוחן נורמות ודפוסי ההתנהגות באישיות המועמד וכיצד הן משפיעות על התפקוד שלו במהלך העבודה. בין התכונות שיבדקו: אחריות, עקביות, סבלנות, הערכה עצמית, אסרטיביות, דעות קדומות, התייחסות לנורמות חברתיות, שמירה על הכללים ועוד….
  • מבחן השלמת משפטים –  מבחן שבו הנבחן נדרש להשלים סוגים שונים של משפטים שאינם שלמים. המבחן בודק שאיפות, התמודדויות עם קשיים ותסכולים, הערכה עצמית ועוד…
  • מבחן תיאור תמונות (TAT) – מבחן בו על הנבחן לתאר מה הוא רואה בתמונה. מבחן השלכתי הבודק פרשנות אישית של סיטואציות המוצגות בתמונה ודרכי התמודדות.
  • מבחן מצבים (רוזנצוויג) –  מבחן המתאר סיטואציות מסוימות בין דמויות ועל הנבחן לתת הסבר לסיטואציה ולהציע פתרון אפשרי.
  • מבחןדואר נכנס –  מבחן ניהולי הבודק היבטים שונים של קבלת החלטות, ניהול משימות והתמודדות עם מצבי לחץ. מבחן זה יינתן לרוב למועמדים לתפקידי ניהול בכירים. 
  • מבחן סגנונות החלטה (אדיג’ס) – מבחן המציג 20 אמירות המתייחסות לדרך הפעולה של הנבחן בעבודה. התשובות משקפות את סגנון קבלת ההחלטות של הנבחן במקרים המתוארים.
  ההכנה במכון הדר

  בהכנה שלנו אתם תתנסו ותחוו את מבחני האישיות השונים, ותקבלו הדרכה אישית מאנשי המקצוע שלנו. במהלך ההכנה אתם תקבלו משוב והכוונה על הביצועים שלכם, וכמו כן את כל הכלים הנדרשים שיסייעו לכם להתמודד עם המבחנים בזמן אמת. ניתן לבצע את ההכנה באופן מקוון או פרונטאלי, לבחירתכם. 

  מבחני אישיות לעבודה

  חברות רבות בוחרות לערוך מבחני התאמה ומיון לכל המעוניינים להשתלב בעבודה על מנת להצליח לבחור את הטובים והמתאימים ביותר. שלבי הבחינות על פי רוב כוללים שלושה חלקים מרכזיים כאשר הראשון הוא מבחן שכלי, השני הוא מבחן אישיותי והשלישי הוא מבחן חברתי. כלל המבחנים הללו לא נועדו לדרג את רמת איכותם של המתמודדים אלא אך ורק להתאימם לעבודה הנקודתית אליה הם מתמודדים. במידה וגם אתם זומנתם למבחני מיון למקומות עבודה שונים, חשוב לדעת כי כיום יש לא מעט אנשי מקצוע אשר יוכלו לסייע לכם להתכונן נכון לקראת יום המיון. רבים אשר בחרו להיעזר בהכנה ליום המיון דיווחו על הקלה משמעותית, היכרות מקדימה עם כל שלבי המיון ותחושת רוגע תמידית שסייעה להם להביא את יכולותיהם לידי ביטוי ולעומתם רבים אחרים אשר לא התכוננו נכון, דיווחו על הליך ארוך, מייגע ובלתי צפוי מה שפגע בהצלחתם בשלבי המיון. מתעניינים בכל הנוגע אל מבחני אישיות לעבודה? צרו קשר עם מכון הדר.

  סיוע מקצועי להתמודדות מיטבית עם מבחני אישיות לעבודה

  אם העבודה אכן חשובה לכם, וודאי תשמחו לשמוע שבהליכי ההכנה המועברים כיום תכירו את שלושת השלבים המרכזיים בכל מבחני המיון השונים ואף תתנסו בהם תוך מתן דגשים לשיפור על ידי אנשי מקצוע. בין כלל השלבים יש את המבחן השכלי. מבחן זה אינו מצריך מכם להפגין ידע נרחב במשוואות מורכבות או לפתור בעיות מתמטיות ברמה הגבוהה ביותר, אך בהחלט דורש מכם הפעלת היגיון וחשיבה נכונה ובריאה. השלב השני הוא מבחן אישיות אשר כל מטרתו היא לוודא שהאישיות שלכם אכן מתאימה לאופי העבודה. שלב זה נחשב לסבוך ביותר בשל העובדה כי הוא משתנה מאוד ממקום למקום. קשה להתכונן למבחני האישיות במיונים לעבודה אך חשוב להבין כי בשורה התחתונה כל מטרתו של מבחן זה היא לוודא שהאישיות שלכם אכן מתאימה להתמודדות עם כל צרכי העבודה.

  שלל אפשרויות למבחני האישיות

  ישנם מקומות עבודה אשר מעבירים שאלוני אישיות ארוכים ומורכבים על מנת להכיר את אישיותכם טוב יותר, אחרים בוחרים להיעזר במשחקים שונים, ציורים או שלל אומנויות שונות ונוספים מאלצים אתכם להתמודד עם סיטואציות שונות ובוחנים את תגובתכם. כך או כך חשוב לזכור כי אין מטרתו של מבחן זה למדוד את רמת איכות האישיות שלכם אלא אך ורק לוודא כי היא מתאימה לצרכים של העבודה אליה אתם מעוניינים להתקבל. הכנה נכונה לקראת מבחני האישיות תאפשר לכם להגיע רגועים ולהוציא את המירב שלכם. למענה מקצועי בתחום, ניתן לפנות אל מכון הדר.

   

  מעוניינים בפרטים נוספים?

  אנחנו כאן! השאירו פרטים עכשיו:

   לכתבות נוספות בתחום

   כותרת מתחלפת לקידום

   כאן תופיע כותרת לורם אפסום

   לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית נולום ארווס סאפיאן – פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.

   כותרת מתחלפת לקידום

   כאן תופיע כותרת לורם אפסום

   לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית נולום ארווס סאפיאן – פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.

   מקומות עבודה רבים מבססים את תהליך מיון המועמדים על מרכזי הערכה ומבחנים קוגניטיביים בנוסף לריאיון העבודה הפרונטלי, כיוון שהערכת יכולות בשיטה כזו נמצאה יעילה יותר לבחירת העובד המתאים ביותר לארגון. לכן, חשוב מאוד להתכונן מראש ליום המבחן על מנת שתוכלו לבלוט ביחס למתחרים שלכם על התפקיד. הליך המיון כולל על פי רוב שלושה שלבים מרכזיים כאשר השלב הראשון הוא שלב הערכה קוגנטיבית אשר כל מטרתו לבחון את רמת החשיבה וההבנה של המועמדים, השלב השני הוא שלב אבחון אישיותי התנהגותי שנועד ללמוד על תכונות האופי של המועמד והשלב השלישי הוא שלב הדינמיקה הקבוצתית בו נמדדת היכולת שלכם לעבוד בצוות, לקחת יוזמה ולהביע רעיונות. על מנת להגיע מוכנים ככל הניתן, חשוב לתרגל את המבחנים מראש ולקבל עליהם משוב מקצועי כדי לדעת איך להתנהל ביום המבחן האמיתי. למידע נוסף, פנו אל מכון הדר.

   אם גם אתם מעוניינים להיעזר בסיוע מקצועי אשר יכין אתכם על הצד הטוב ביותר ליום המיונים שלכם, חשוב לדעת כי אחד השלבים החשובים ביותר הוא שלב אבחון אישיותי התנהגותי. חשוב להדגיש ולומר כי שלב זה אינו מיועד לדרג את האישיות שלכם אלא לוודא כי היא אכן מתאימה לאופי העבודה. לשם כך מקומות רבים בוחרים להעביר שאלונים ארוכים ומפורטים במיוחד לכלל המועמדים בעזרתם הם יודעים לאבחן האם האישיות וההתנהגות אכן מתאימה לסוג העבודה. כמו כן ישנם מקומות עבודה אשר בוחרים להעמיד את הנבדקים השונים בסיטואציות שונות ולראות כיצד הם יגיבו ויפעלו על מנת להתמודד על הצד הטוב ביותר. מבחני אישיות כאלו אינם נוחים לאף אחד ומטרתם בין היתר היא לבחון איך אתם מתפקדים בסביבה לא מוכרת. לכן דווקא הכנה מוקדמת בעזרת אנשי מקצוע שידעו להכווין אתכם, תספק לכם יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים כיוון שאתם יודעים בדיוק מה מצפה לכם. מכון הדר מכין מועמדים למבחני מיון מעל שלושה עשורים ולכן יש לצוות את הידע והניסיון כדי להתאים לכם באופן אישי הכנה יעילה, מקצועית וממצה.

   כך או כך, חשוב לדעת להיערך לקראת ימי המיון שלכם במידה ואתם באמת רוצים לעבור אותם בהצלחה ולקבל את העבודה. אנשים רבים אשר לא הגיעו מספיק מוכנים דיווחו על חוסר הצלחה בשל חוסר ההיכרות עם השלבים השונים מה שגרם להם להילחץ ולא להראות את יכולותיהם האמיתיות. לעומתם, רבים אחרים שכן נעזרו בסיוע לקראת המבחנים האישיותיים על ידי אנשי מקצוע מדווחים על הליך פשוט ורגוע במיוחד, ושהם ידעו בדיוק מה עליהם לעשות ומהם השלבים העומדים לפניהם. כך שהם היו רגועים לכל אורך היום, הפגינו ביטחון, עברו את המבחנים בהצלחה רבה והשיגו את התפקיד שרצו.

   על מנת לבצע את המבחנים בצורה הטובה ביותר, חשוב להתכונן מראש ולהיעזר בגורמים מקצועיים. סיוע לקראת מבחנים אישיותיים יסיע לכם לעשות זאת נכון ובהצלחה מרובה. למענה מקצועי ומקיף, צרו קשר עם מכון הדר ותקבלו שירות אישי וליווי צמוד לכל אורך התהליך.